Blog > Komentarze do wpisu
Allegro. Jak zarabiać duże pieniądze na aukcjach internetowych
W nieco ponad rok od premiery "Jak założyć skuteczny i dochodowy sklep internetowy" wydana została druga książka, której jestem współautorem. Jej tytuł to "Allegro. Jak zarabiać duże pieniądze na aukcjach internetowych". Doświadczenia z mojej poprzedniej książki nakazują mi napisać kilka słów.

Przede wszystkim dla kogo jest ta książka? Jako jeden ze współautorów zalecam ją w szczególności początkującym lub przyszłym sprzedawcom. Nie oszukujmy się, platformy aukcyjne są na tyle proste, że każdy jest w stanie nauczyć się ich obsługi, jak i stworzenia odpowiednio dobrych i skutecznych aukcji. Rzecz jasna, nie wszyscy chcą wyważać otwarte drzwi. To z myślą o takich czytelnikach książkach została napisana. Jeśli chcesz mieć podstawową wiedzę, zahaczającą także o nieco bardziej szczegółowe aspekty handlowania na aukcjach, w jednym miejscu - ta książka jest dla Ciebie.

Chciałbym równocześnie napisać coś, co powinienem był napisać zaraz po premierze pierwszej książki. Pamiętam jak wtedy niektórzy czytelnicy zarzucali mi, że książka jest zbyt ogólna i przekrojowa. W większości przypadków swoją opinię wyrażali w oparciu o blog. Myślę, że należy rozdzielić dwie kwestie: mój blog i moje książki. Pisanie specjalistycznych książek raczej nigdy nie będzie dla mnie opłacalne w Polsce (niewielkie grono czytelników zainteresowanych takimi publikacjami). Od bardziej specjalistycznych tekstów jest ten blog. Mam nadzieję, że spełnia swoją rolę. W książkach znajduje się zazwyczaj mniej zaawansowana wiedza, która trafi do szerszego grona odbiorców (książkę o aukcjach w kilka dni po premierze kupiło ponad pół tysiąca osób).

Ktoś w komentarzu pod ostatnią notką napisał, że sprzedaję marzenia. Jeśli ktoś sprzedaje marzenia, to jest to wydawnictwo, które tę książkę wydało. :-) Faktycznie, tytuł można uznać za zabieg marketingowy, ale generalnie uważam, że nikt marzeń tu nie sprzedaje.

Jeśli jeszcze nie zniechęciłem do kupna, to zapraszam na strony wydawnictwa. :-)

p.s. Chciałbym jednocześnie zapowiedzieć to, że najprawdopodobniej powstanie kolejna wersja książki o sklepach internetowych. Myślę, że będziecie z niej zadowoleni.

poniedziałek, 13 sierpnia 2007, kck

Polecane wpisy

  • Dzień Darmowej Dostawy - wciąż można się zapisać!

    Już 1 grudnia rusza Dzień Darmowej Dostawy, czyli ogólnopolska i niecodzienna akcja w polskim e-commerce promująca zakupy w sieci jako alternatywę do zakupów w

  • To nie jest branża dla nowych ludzi

    Bracia Coen w 2007 roku zrobili świetny film pt.: "To nie jest kraj dla starych ludzi" . Interpretacje filmu są różne (boje kto ma rację trwają na Fil

  • Chcesz sześć win?

    Przerywam "zmowę milczenia", bo znalazłem wreszcie jakiś fajny, nieszablonowy projekt e-commerce'owy. Mam na myśli 6win.pl , czyli wszystko to co lubi

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2007/08/17 16:29:30
Allegro pomijając kupująych i znane firmy to siedlisko bazarowych słomianych butów, ludzi którzy dorwali się do Internetu sprzedających masowo podróby lub towary nadające sie na śmietnik, którzy nigdy nie słyszeli o czymś takim jak obsługa klienta i powinni byli być wysłani na przymusowy kurs prawa konsumenta, kultury osobistej oraz prawa handlowego itp.

I w sumie całe szczęście, że w Polsce nie jest łatwo założyć firmę, ponieważ być może jest to jakaś bariera dla takich ludzi.

Stadion 10lecia^2
-
Gość: , 80.51.194.*
2007/08/24 18:53:54
Nie zgadzam się z przedmówcą. Allegro obecnie to połączenie kilku światów. Profesjonalnego biznesu, bazarowych sprzedawców oraz zwykłych osób fizycznych pozbywających się starych gratów z domu. Wiele sklepów internetowych dzięki Allegro podwaja swoje obroty. Brak barier wejścia zawsze powoduje, że cwaniaczki, oszuści będą próbowali swojej szansy, ale nie można uogólniać tego na wszystkich sprzedawców.