Blog > Komentarze do wpisu
Radar.pl
Zapowiadana w pierwszej połowie roku porównywarka cenowa Radar.pl od kilku dni działa już oficjalnie. To, że e-klienci doczekali się kolejnego serwisu tego typu nie jest niczym nadzwyczajnym. Aktualnie można naliczyć ich kilkadziesiąt (wiele z nich wymienione zostało w komentarzu do tekstu o wyniszczarkach). Warto o tym wydarzeniu wspomnieć z kilku względów.

Po pierwsze, jak większość z Was wie, Radar.pl, to projekt portalu o2. Portal żyje głównie z wpływów reklamowych. Żeby wpływy reklamowe były większe trzeba zwiększyć zasięg. W tym celu przykładowo można stworzyć porównywarkę internetową. Wprost mówi o tym Michał Brański, członek zarządu o2.pl, który Radarem namierza użytkowników powyżej 30 roku życia.

Po drugie, porównywarka o2.pl nie pobiera żadnych opłat od sklepów. Integracja z nią jest darmowa, nie jest pobierana prowizja od sprzedaży. Cel? Zdobyć jak największą liczbę sklepów. Więcej sklepów, to więcej użytkowników, więcej odsłon - większy zasięg. Taki portal jak o2 stać na utrzymanie serwisu jak Radar.pl bez pobierania opłat od sklepów. Tym bardziej, że projekt ten wpisuje się w większy plan (patrz poprzedni akapit). Nie jest wykluczone, że Radar w ogóle nie ma w planach wprowadzać opłat w przyszłości, ale tutaj mogę tylko gdybać.

Po trzecie, ten projekt ma być pod koniec pierwszego kwartału 2008 roku drugą porównywarką w Polsce (druga porównywarka w Polsce w tej chwili - Nokaut.pl - to ponad milion unikalnych odwiedzin miesięcznie według badania Megapanel). Jestem przekonany, że tak będzie. Chętnie założę się o to z pierwszą chętną osobą (chętnych zapraszam do komentowania - stawka zakładu do ustalenia ;-)). Skąd ta pewność? Po prostu o2.pl nie raz już udowodniło, że potrafi zadbać o odwiedzalność swoich serwisów.

Właścicielom sklepów internetowych nie pozostaje nic innego jak się cieszyć. Można spróbować porównywarki we własnej branży i sprawdzić jak to działa bez żadnych opłat. Zdobyta wiedza na pewno się przyda.

A Wy co o tym myślicie?

Zobacz więcej:

- o2.pl: plany na IV kwartał,
- Nokaut.pl umacnia swoją pozycję na rynku.

poniedziałek, 01 października 2007, kck

Polecane wpisy

  • Dzień Darmowej Dostawy - wciąż można się zapisać!

    Już 1 grudnia rusza Dzień Darmowej Dostawy, czyli ogólnopolska i niecodzienna akcja w polskim e-commerce promująca zakupy w sieci jako alternatywę do zakupów w

  • To nie jest branża dla nowych ludzi

    Bracia Coen w 2007 roku zrobili świetny film pt.: "To nie jest kraj dla starych ludzi" . Interpretacje filmu są różne (boje kto ma rację trwają na Fil

  • Chcesz sześć win?

    Przerywam "zmowę milczenia", bo znalazłem wreszcie jakiś fajny, nieszablonowy projekt e-commerce'owy. Mam na myśli 6win.pl , czyli wszystko to co lubi

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: fan, *.ipt.aol.com
2007/10/02 12:32:28
co tu dużo mówić.. o2 rulez! :))

jeszcze niech najauto.pl wykosi (okropne) otomoto.pl to będzie ciekawie ;]
-
Gość: rashid, 217.153.21.*
2007/10/02 13:36:02
Jest jeszcze jeden, wciaz ukryty, serwis wyszukujacy produkty i porownujacy ceny ;)

Darmowy, oparty wyspecjalizowana wyszukiwarke zamiast przetwarzanie przygotowanego przez sklep pliku XML. Juz indeksuje ponad 1500 polskich sklepow. Glosniej o nim wkrotce.
-
Gość: Radek Wojciechowski, *.wp-sa.pl
2007/10/02 13:48:41
Przyjmuje zakład. Stwierdzam, że na koniec pierwszego kwartału 2008 radar.pl nie będzie drugą porównywarki cen w Polsce. Jako stawkę proponuje wybrany przez zwycięzcę trunek. :-).
-
Gość: nediam, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/10/02 14:11:48
no no
opanowalismy dzial foto :D
-
Gość: , *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/10/02 15:08:22
"Korzystanie z serwisu oznacza akceptację Regulaminu", ktorego nie mozna nigdzie znalezc :))) swoja droga mysle, ze z tego bedzie jeden wielki smietnik :)
-
Gość: aldo, *.adsl.inetia.pl
2007/10/02 19:51:58
Ja stawiam na to, że Radar będzie miał 4 miejsce i kilkaset tysięcy userów. O2 ma tyle projektów na głowie, że nie będzie w stanie skoncentrować się na tym projekcie w takim stopniu, jak firmy zajmujące się tylko prowadzeniem porównywarek cen.
-
Gość: Wilk, *.internetdsl.tpnet.pl
2007/10/05 12:18:30
Czego nie wpisze w wyszukiwarce radaru - tego nie ma :P Nawet jak wrzuciłem "sapkowski" - którego książki wydawać by się mogło sa dośc popularne - nic nie znalazło.
-
Gość: nediam, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2007/10/16 18:55:56
rashid: czyżby www.twenga.pl ? :)
-
Gość: Michał Jaskólski, *.adsl.inetia.pl
2007/12/07 23:40:29
Zakład przyjmuję, pytanie jaka stawka? A serwis, który stworzył rashid to priced.at.